Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: Amerika' dan Gitar

Merhaba ,

Bende mayıs ayında Amerikaya gideceğim dönüşte masraflarımı çıkarması için bazı elektronik cihazlar almayı düşünüyorum (iphone,laptop gibi). Gümrük ve ticaret bakanlığının sitesinde neler getirebileceğimizi açıklamışlar.

T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Sitede yazılanlardan anladığım özetle aşağıdaki ürünleri getirmeye hakkım olduğu. Ama yukarıda sizin yazınızdan anladığım butun bu aşağıdaki getirebileceğim ürünlerin toplamı 1500 avroyu geçmemeli. İkilemde kaldım yardımcı olursanız sevinirim.


1-LCD veya plazma ayrımı yapılmaksızın bir adet renkli televizyon (55 ekrana [55 ekran dahil] kadar) 2- Birer adet video kamera (10 adet boş kaseti ile birlikte) ve fotoğraf makinesi (hafıza kartı veya 5 adet filmi ile birlikte) 3- Bir adet GPS yön bulma cihazı 4- Bir adet dizüstü bilgisayar ya da PC, aksam ve parçaları (flash bellek, harici hard disk dahil) 5- Bir adet radyo veya radyo-teyp 6- Her türlü ses ve görüntü kaydedici ve oynatıcı cihazlardan bir adet ile bu cihazlara ait toplam 10 adedi geçmemek üzere üzerine kayıt yapılabilen plak, teyp kaseti, CD, VCD, DVD 7- Bir adet kasetli veya oyun kartlı elektronik oyun aleti 8- Tv, müzik çalar, video oynatabilme özelliğine sahip olanlar dahil olmak üzere GSM-Cep telefonu (yabancı misyon mensupları hariç iki takvim yılında 1 adet) c) MÜZİK ALETLERİ Elde taşınabilir müzik aletlerinden birer adet olmak üzere en çok 3 adet