Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Lightbulb 3D Printer getirmeyle alakalı gümrük işlemleri
Herkese Merhabalar,

Çin'den 3d printer getirmek istiyorum ancak bedeli 1500-2000 USD civarı olduğundan gümrükten geçirme konusunda sıkıntılarım var. Bu tür bir ürünü şahsım adına getirirsem %20 gümrükten başka ne gibi masraflarım olur. Ne tür belgeler temin etmem veya doldurmam gerekir yardımcı olabilir misiniz?

Veya halihazırda ithalat yaptığımız bir şirketimiz var. Ürünü bu şirket adına getirsem ve gümrük işlemleri bu şirket üzerinden olsa bize bir artısı olur mu acaba?

3D Printer'ı anlatmam gerekirse, boyut olarak çok fonksiyonlu yazıcı boyutlarında, bilgisayarda tasarlanmış 3 boyutlu tasarımların plastik hammaddeden üretimini sağlayan bir cihaz. Üzerinde kesim yapan herhangi bir kesici uç veya bıçak yok. Yaklaşık olarak maks. üretim ebadı 20*20*20 cm'dir.

Konuyla ilgili destek verebilirseniz çok memnun olurum.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey