Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Cool UPS Expedited - 4 KG, 300$'lık ürün?
Merhabalar,

İnternet üzerinden sanal gerçeklik gözlüğü siparişi verdim, UPS Expedited aracılığı ile İngiltere'den yola çıktı ve dün gümrüğe takıldı tahmin ettiğim üzere.

300$'a alındı, 4 KG olarak geçiyor.

Paket şu: (başkasının koyduğu fotoğraftır.)Sanırım Türkiye'den 4 kişi falanız sipariş veren, aynı anda veya beraber vermedik siparişi, forumlarda karşılaştık. Adamlarda bütün dünyaya sırayla gönderiyorlar siparişleri. Ürün satış amaçlı bir ürün değil, kutunun üzerinde de "not for resale" yazıyor. Prototip/test ürünü.

UPS'i aradık "evrak yollayacağım, doldurun ve kimlik fotokopisi ile yollayın işlemleri halletmeye çalışıcaz pazartesi. Vergi ücretini size haber veririz, parayı yatırınca da işlemleri yapmaya başlarız" dediler.

Şimdi, sağda solda okuduğum kadarıyla UPS, Fedex gibi firmaların kendi gümrük aracılıklarını kullanırsak yüksek miktarlarda vergi ücretleri çıkardıklarını okudum.
Pazartesi çıkaracakları fiyatı duyduktan sonra "ben kendim gümrük işlemini yapmak istiyorum" diyebilir miyiz? Daha evvel de gümrüğe gittim, 20 dakika da falan ürünü alıp çıktım. Burda problem olur mu? ne kadar bir ücret/vergi beklemeliyim? UPS üzerinden yapsam işlemi ne kadar fark olur? İşi yokuşa sürerler mi?

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey