Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart İthal edilen ürünler herhangi bir aşamada çalınması?
Tablet pc ithalatı yapıyoruz ve son 4 sevkiyattan 3 ünde ürünlerimiz çalındı. En son sevkiyatta kutuyu bariz tespit ettik kolinin güvenlik etiketi etrafından maket bıçağı ile kesilerek etiket çıkarılmış ve kutu açıldıktan sonra etiket yerine konarak yeniden şeffaf bantla koli kapatılmış.

Bu durumda taşıyıcının havayolunun vs sorumluluğu nedir ? daha önce havayolu ambarına dilekçe verdik ve "inceleme sonucu bir olumsuzluk yoktur" diye yanıt geldi. Sigorta şirketinin ise ne yaptığı belli değil düzgün bir cevap bile alamadık. Taşıyıcı zaten yurtdışında idi ne desek boş.

Son seferde ise taşıyıcımız TR kaynaklı yani karşımızda bir muhatap var en azından fakat bizde bir şey olmaz diyerek geçiştiriliyor. Bu aşamada sorumlu kim oluyor ve resmi olarak ne yapmak gerekiyor ?

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey