Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: Çin İthalat - Azo boya Madde Testi ve RDDS Sistemi


Alıntı:
fredvargas´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba, Sadece AZO boyar madde olanlar imha edilirler. Bildiğim kadarıyla emin olmamakla birlikte İTKİB yetkisi sadece tekstil ürünleri için geçerli ve bu durumda suni deri ürünleriniz için test yapılacaktır. Malın imha edilmesi halinde ödenilen gümrük vergilerinin tümünün geri alınmasının ise bildiğim kadarıyla mümkündür.
bugun ITKIB den numune almaya gelmisler ancak detayli ceki listesini begenmemisler. cesit cesit cep telefonu kilifi var ve her kiliftan 6-8-12-18 farkli renk var belkide. Bazilari desenli, resimli kiliflar.

Renkleri adetlere gore yazilacak, desen varsa ne deseni var yazilacak, resim varsa yazilacak. her kalem tek tek yazilacak adetleriyle demisler.

Boyle sacma bir istek nasil olur??? Ben tek tek nasil bileyim ne deseni var ne ton renk var. Isi yokusa suruyorlar. Ne yapabilirim?

Malzemeden numune alinca, mali teslim edecekleri icin, belkide teslimden sonra mallarda degisiklik yaparlar diye dusunuyorlar. Bende diyorumki numune test sonuclari cikmadan gumruk gozetimi sonlandirimasin, mallar gumrukte beklesin, boylece urunlerde degistirm falan yapilmadigina emin olunur ancak bunuda kabul etmemisler.

Ben bu durumda ne yapabilirim, bunlari sikayet edebilecegim bir yer var mi?

Cozum onerebilirseniz sevinirim.