Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart Yabancı Uyruklu Eşin Aracını Getirmek

Arkadaşlar öncelikle herkeze selam. benim sorum şu sekilde eşim rus vatandaşı türkiyede oturma ikameti var ve çalışmıyor eşimin rusyada 2012 model bi arabası var sıfır aldı ve aracı şuanda kullanan yok aracı Türkiye ye getirip burda kullanma şansımız varmıdır araştırdım biraz ama pek açıklayıcı bilgiler bulamadım... gümrük merkezini aradım turing merkezini aramam gerektiğini söyledi orasıda eşin çalışmıyorsa getiremezsin dedi vergisini versek dedim gene getiremezsin dedi heleki orasını hiç anlamadım ) ... ben bu aracı buraya getirip kullanabilirmiyim ? getirebilirsem işlemler nasıl yürür? egerki normal getirme hakkım yoksa vergi vs ödeyip getiremezmiyim sonuçta aracı orda satsak zarar ediyoruz ordaki fatura bedeli 28 bin tl geliyor en fazla ne kadar vergi öderim ..

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey