Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Post DHL Express ve Gümrük Sorunu
Merhabalar

Airsoft ve Airgun gibi aktiviteleri hem spor hemde hobi maksadıyla yapıyorum..Ürünlerimi genelde ülkemizden tedarik ediyorum fakat ülkemizde bulunmayan bir benchrest(sıfırlama sehpası) sipariş ettim ve DHL ile gelen kargo gümrüğe takıldı..Ürünü Cabelas'tan aldım fiyatı 79 dolardı özellikle gümrükte sorun teşkil etmemesi amacıyla uygun fiyatlı olan ürünü seçmiştim ürün Cabelas'ın DHL ile anlaşması gereği Dtp şeklinde gönderi yapılmış..

Benchrest dediğim ürün üzerine tüfek konulan harici bir sehpa yani ne tüfekle alakası var nede silah parçası kapsamında bulunuyor fakat gümrük memuru bu ürünü ticari değerlendirip ithalatını firma sahibi olursam izin verirmiş DHL gümrük departmanın açıklaması bu yönde..

Bu konu hakkında nasıl bir yol nasıl bir prosedür izlemem gerekli acaba yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum..

Saygılar..

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey