Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart LCD ekran ve elektronik kompanent
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar diliyorum. Konu açıp sizi rahatsız ettiğim için kusruma bakmayın. Bir süredir araştırıyorum fakat, yeteri kadar bilgiye ulaşamadım. Tecrübeli arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

2 çeşit ürün ithalatı sırasında ne tür evraklar isteyecekler bulamadım.

1 - 84X48 piksel LCD ekran. Bu ekran, siyah beyaz olup, yazı ve basit grafikleri gösterebiliyor. Ben g.t.i.p olarak , 8531.20.95.00.00 bunu tespit ettim. Fakat, kesin emin değilim.

2 - 433 Mhz. Kablosuz alıcı - verici elektronik modül. Bu modül, tasarladığınız bir aygıtı kablosuz yönetmenize yarıyor. Genelde uzaktan kumandalı oyuncak araba v.s. kullanılıyor. Ben yine g.t.i.p olarak 8526.92.00.10.00 tespit ettim. Yine de emin değilim.

Bu iki ürün de genelde elektronik hobi devrelerinde kullanılsa da tasarladığınız projeye göre çok işlevsel modüller olabilir. Tek başlarına işe yaramayan bu modülleri ille tasarladığınız elektronik bir devre içerisinde yardımcı olarak kullanmak zorundasınız. Yani bir nevi yedek parça. Resimlerini de ekliyorum.

Kafamda şu sorular mevcut;

1 - Normal vergi levhası bulunan şahıs firması adına getirtebilir miyim ? Yoksa bana şöyle derler mi ; " sen daha önce ithalat yapmamışsın. ünvanında ithalat ibaresi olacak, oraya buraya şu birliğe kayıt ol sonra gel bakalım." derler mi?

2 - Bu iki ürün için ayrıca TSE, garanti belgesi, CE gibi daha ismini bilmediğim başka belgeler isterler mi?

Bu bilgilere nasıl ulaşabilirim ? Tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey
Angehängte Grafiken
Dosya tipi: jpg -font-b-RF-b-font-Wireless-Transmitter-and-font-b-Receiver-b-font-Link-Kit.jpg (69,5 KB (Kilobyte), 4x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg Graphic-LCD-84x48-Black-on-White-600x600.jpg (24,8 KB (Kilobyte), 2x kez indirilmiştir)