Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: Çin'den Ürün İthalatı


Alıntı:
Semihtr´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
dostum merhabalar ilk önce ödeme yöntemini cif olarak seçmelisin neden diyecek olursan sigorta ve navlunu satıcı firma ödeyecek gümrük vergisini gumruktarife comdan ögrenebilirsin ithal edecegin ürünün gtip numarasını yazarsan direk çıkar akreditif ile çalış konşimentoyu gördükten sonra paranı öde yada vadeli öde önemi yok çinli satıcıların %90 ı ilk önce %30 depozit isterler ardından %70 ürün sana geldikten sonra ödemeni sen %30 u ödedikten sonra hiç ürünü sana yollamayacakları için sakın kabul etme ürününü ankaraya getirebilmen için nakliyecilerle anlaş lojistik firmalarla irtibata geçebilirsin kardeşim umarım sana yardımcı olmuşumdur
Merhabalar,

Değerli yorumlarınız için teşekkürler.
Diyelim ki ödeme yönteminde CIF anlaştık, ürünler Mersin Limana gelmek üzre yola çıktı, biz ürünleri oradan direk bir lojistik firması ile görüşerek mi aldırabiliriz yoksa başka prosedürleri mi vardır ?
GTIP kodumuz 97011000 gözüküyor burdada gümrük vergisi muaf olarak belirtilmiş. Anladığım kadarıyla ürünün gümrük vergisi yok.
Peki %30 ödemeyi kabul etmemeye alternatif olarak nasıl bir yaklaşımda bulunabilirim onlara karşı, ödeme %100 ürün tesliminde ibaresini kabul etmeleri mümkün müdür ?

Saygılarımla