Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Çinden Ticari Ürün İthal Etmek
Merhaba

Uzun zamandır çinden nasıl ürün ithal edilir araştırıyorum.Ancak taktir edersiniz ki net bi bilgiye ulaşamadım herkes kulaktan dolma bilgiler aktarıyor.Aliexpress aracılığıyla bireysel olarak bir kaç ürün getirdim. Sormak istediğim oradan ticari olarak nasıl ürün getirebilirim. Çok yüksek bi bütçem yok ilk etapta 10 dolarlık ürünlerden 50-100 adet arası getirip satmayı planlıyorum.

Sorularım:
1-ürün getirmek için illaki bir firma sahibi olmam gerekirmi?
2-bu firma şahıs firması olsa olurmu yoksa illa şirket mi olmak zorunda
3-İthalat için kurumlara başvurmam gerekirmi herhangi bir izine gerek varmı
4-Diyelim ki 10 dolarlık üründen 50 adet almak istedim bu ürünlerin devlete hangi vergilerini ödemeliyim (kdv Ötv... vs)
5-Gümrük müşaviriyle çalışmam gerekirmi yoksa işlemleri kendimde halledebilirmiyim?
6-Gümrük müşaviri ile çalışılırsa onlara ödenecek hizmet tutarı neye göre belirleniyor (ürün adedi? ürün toplam tutarı? sabit ücretlendirme ?)
7-Kısacası Çinde 10 dolar olan bir ürün 50 adet aldığımda aşağı yukarı ne kadara mal olur

Çok fazla soru sordum biliyorum ancak inanın bu cevaplar benim için çok önemli şimdiden cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ederim

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey