Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Türkçe Çeviri Testi İçin Gönderilecek Cep Telefonları
Merhabalar,

Çin merkezli bir teknoloji firması ülkemizde yakın zamanda cep telefonu satışına başlamak istiyor ve bu nedenle kullandığı yazılımın türkçeleştirilmesi için bizden yardım istedi. Çeşitli teknoloji forumlarından tanıştığımız 8 arkadaş boş zamanlarımızda yazılımı türkçeleştirdik ve kendilerine gönderdik. Yalnız birebir kelime çevirisi ile cihazlardaki pek çok özelliğin açıklanması ve kullanılması mümkün olmuyor. Bu nedenle firma yetkilileri bize test amacıyla cihaz gönderecekler fakat okuduğum kadarıyla kargo yoluyla telefonun elimize ulaşması pek mümkün görünmüyor.

Bu süreç içerisinde çeviri işi için her hangi bir ücret alınmadı ve bu işlem sadece gönüllüler tarafından yapıldı. Bizlerin de firmadan ayni veya nakdi her hangi bir talebimiz olmadı. Dolayısıyla aradaki ilişkinin ticari olarak değerlendirilmesi pek doğru olmayacaktır diye düşünüyorum.

Cihazları teslim almamız ve gerekli testleri yapabilmemiz için nasıl bir yol önerirsiniz?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey