Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Gazlı Bez İthalatı Gtip
Merhaba arkadaşlar.

Çinden paketlenmiş ve çeşitli ebatlarda kesilmiş katlanmış şekilde gazlı bez ithalatı yapmak istemekteyim. Fakat şöyle bir sorum var. Bu ürünlerin gtiplerini araştırdığımda iki farklı gtip numarasına ulaşmaktayım.

3005.90.31.00.19
Tarife Lisanı
ECZACILIK ÜRÜNLERİ
Tıpta, cerrahide, dişçilikte veya veterinerlikte kullanılan eczacılık maddeleri emdirilmiş veya kaplanmış veya perakende satılacak şekilde hazırlanmış veya ambalajlanmış pamuklar, gaz bezleri, bandajlar ve benzeri maddeler(sargılar, sparadralar, hardal yakıları gibi):
Diğerleri:
Diğerleri:
Tekstil maddelerinden yapılmış olanlar:
Gaz bezleri ve gazlı diğer eşya
Gazlı diğer eşya

veya

5208.21.10.00.19
Tarife Lisanı
PAMUK
Pamuklu mensucat (ağırlık itibariyle % 85 veya daha fazla pamuk içerenler) (m2. ağırlığı 200 gr. ı geçmeyenler):
Ağartılmış:
Bez ayağı (m2 . ağırlığı 100 gr.ı geçmeyenler):
Bandaj, sargı bezi ve gazlı bez imalinde kullanılan mensucat
Diğerleri

tabiki bunlar benim ulaşabildiklerim belki de bunlardan hiç biri değildir. Fakat iki gtip numarası arasında dağlar kadar fark var. Birinde gözetim ve gümrük vergisi varken diğerinde sadece kdv vardır. Acaba bu konuda bana yardımcı olabilecek medikal konusunda uzman çalışabileceğimiz birisi gtip numarası ve olacak masraflar hakkında bilgi verebilirmi? şimdiden teşekkürler.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey