Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: ebay'dan $59.93 'lık bir kıyafet alışverişi gümrüğe takılırmı ?borasgumrukleme;

75 EUR muafiyeti 2009/15481 sayılı BKK GÜMRÜK VERGİLERİNDEN MUAFİYET VE İSTİSNA TANINACAK HALLER başlıklı BEŞİNCİ KISIM 45. maddesi gereğince tanınmakta ve aynı kararın 112. maddesi gereğince bu kısım kapsamında bulunan eşyalar için diğer mevzuattan kaynaklanan tahdidi ve takyidi hükümler dikkate alınmamaktadır.Sizin bahsettiğiniz durumla alakalı olarak gümrükler genel müdürlüğünün 2014/07 sayılı genelgesi yayımlanmış burada bazı eşyalar için düzenlemeler yapılmıştır. (cep telefonu,ilaç,gıda,vs.) fakat yine hızlı kargo şirketlerince 2009/15481 sayılı BKK 126,127,128 md. kapsamında bu işlemler alıcı talebi üzerine ücretsiz (ardiye,ordino,gümrükleme muaftır) şekilde takip edilerek sonuçlandırılıp yine alıcının adresine kapı teslim yapılmaktadır.

alinda;

Daha önceki cevabımızda belirttiğimiz gibi taşımacılığı yapan hızlı kargo şirketi ile irtibata geçerek eşyanızın kapı teslim yapılması hususunda detaylı bilgi almalısınız. şahsınızın herhangi bir gümrük işlemi takibi yapma ve ücret ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır.


bilgilerinize,

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey

Konu frdgnr tarafından (17-07-2014 Saat 16:10 ) değiştirilmiştir.