Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart Aliexpress'ten ithalat!

1) Aliexpressten ayda 3-4 kere kendi adıma 75 euro'yu geçmeden farklı ürünler getirmek istiyorum (örn: bir çanta bi ayakkabı bir elbise bir takı. ya da iki farklı elbise gibi) bunların gümrüğe takılma riski nedir ?
2) şuan satış yapmıyorum kendim için alıyorum ancak bunların satışını yapmak istesem yine aynı şekilde ayda 3-4 kere 75euro yu geçmeden farklı ürünler getirsem(1.yazdığım sorulardaki gibi) bunun gümrüğe takılmaması için, gümrüğe gitmeden banka üzerinden vergileri ödenir mi ?
3) şirket değilim şahıs adına instagramdan satış yapmak istiyorum. bu yüzden vergiyi nereye ödemem gerekir? bu işin prosedürleri nelerdir? elbise 10dolar gibi bir miktar. 1-2 ürün sipariş ettiğimde acaba takılır mı korkusu yaşamak istemiyorum.
4)şuan kendi şahsıma 1-2 ürün sipariş ettim gelmelerini bekliyorum. Diğer sitelerde gümrüğe takıldığı takdirde evinize haberdar etmek için yazı gelir deniyor. Bu yazı gelmeme ihtimali var mı? ürün akıbetimden haberim nasıl olacak ?

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey