Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart Aliexpress'den ithalat

merhabalar,

Antalya'da yaz sezonlarında market işletiyorum haliyle şahıs vergi levhamız ve faturamız var. Kış aylarında ticaret durduğu için ek gelir elde etmek adına Çin'den ufak çaplı bir şeyler getiriyorum ve satıyorum..Bu zamana kadar siparişlerim farklı paketlerde 3-5 adet olduğu için şimdiye kadar gümrük adına bir sıkıntı yaşamadım. Bu sefer alımı biraz yükselteceğim ve sizlerin değerli yardımlarına ihtiyaç duyuyorum..

ilk olarak 60 adet şemsiye düşünüyorum. Şemsiye alış fiyatları kargo dahil 8-9 dolar civarı yani limitleri aşıyorum bu durumda karşıma çıkacak KDV harici vergiler ne olabilir.

ikincisi 50 adet 5 dolarlık (kargo dahil) araç için telefon sabitleyicisi.. Yine KDV hariç ek olarak postaneden nasıl bir vergi alırlar siz değerli arkadaşlara sormak isterim..

şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler..

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey