Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Yolcu beraberinde vergisini ödeyerek ticari eşyaMerhaba

Şahıs firmamız var. İspanyadan elektronik kart getiriyoruz. 2 defa bu işlemi yaptık ve ikisinde de gümrük, kdv vergilerimizi ödedik hiçbir problem olmadı.

Fakat bizim sıkıntımız vergide değil, satın aldığımız firma kargo ve ödeme seçeneklerini sınırlı tuttuğu için kargo, ödeme yaparken aracı kurum komisyonu, kkdf ardiyo ordiyo derken masraflar fırlıyor.

Benim yeşil pasaportum var ve bahsettiğim ürünler ağır ürünler değil. İspanyaya uçak bileti gidiş dönüş vs. bu masrafların çok daha altında kalıyor. Aynı şekilde yeşil pasaportum da olduğu için vize problemi yok.

Benim sorum ben İspanyaya gidip yaklaşık 7-8bin lira tutacak bu ürünleri alıp döndüğümde havaalanında gümrük ve kdv vergilerini ödeyip geçebilir miyim? Daha önce 2 kere daha aynı ürünleri getirdiğimiz için eski gümrük belgelerimiz de elimde mevcut

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey