Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Çek Cum.den frigo gıda ithalatı
Merhaba,
İlgilenenlere şimdiden teşekkürler. Konu ile alakalı bir kaç lojistik firması ve gümrük firmasından bilgi talebinde bulunduk lakin yeni planlamasını yaptığımız bir iş olduğu için gerçek manada net cevap alamadık.
Ürünün HS kodu: 19052090
Getirileceği yer: Çek Cumhuriyeti,
Ürün cinsi: dondurulmuş kek-pasta
Getirme şekli: frigo
Bu ürünün ithalatında özel bir vergi varmıdır, gümrük vergisi oranı kaçtır, vb bilmemiz gereken masraf ve riskler nedir? Riskleri hangi şekilde minimize edebiliriz.
Başlangıç olarak 4-5 palet planlıyoruz fakat firmalar bize (kendilerince haklı olabilirler) yıllık miktar soruyor, işin boyutunu az görüyor. Biz tüm maliyetleri bilmeden zaten bu işi yapıp yapmayacağımızın kararını veremedik ki, nasıl bilelim kapasitesi ve diğerlerini. Sürekli de gıda ithalatının çok zor olduğu söyleniyor bu ürün içinde geçerli midir?
Ürünün içeriği, yağ,süt oranları elimizde mevcuttur

Bu ürünün ithalat masrafları ve de lojistik hakkında yardım ve görüşlerinizi bekliyoruz, teşekkürler iyi çalışmalar

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey