Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: Hindistan'dan ithalat

Merhaba,

Öncelikle Hindistan'dan Türkiye'ye ne göndermek istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Bunun için de sanırım Hindistan ile Türkiye arasında ürünler arası fiyat farkı var mı, farklılaştırılmış bir ürün var mı( yani burada alıcının ilgisini çekecek ve Türkye'de bulunmayan niteliklerde) ürünlere yoğunlaşmanızı tavsiye ederim. Siz ürünü tespit ettikten sonra alıcı bulma veya mevzuat bilgilendirmesi kolay kısmı.

Benim size tavsiyem AYPE gibi hammaddelere yönelmeniz, hem Hindistanda ucuz olduğunu biliyorum hem de bu ürünlere Türkiye'de arz yeterli miktarda değil.

Selamlar,
Samet
5338188953


Alıntı:
İncredibleindia´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba...
Yıllardır Hindistan'da yaşıyorum,ama açıkçası şimdiye dek ticaretle ilgilenmeyi düşünmemiştim...Dolayısıyla bu yeni bir karar ve ben hala bilmiyorum,ne yapabilirm,nasıl yapabilirim...Biraz araştırmak istedim ve karşıma bu site çıktı...Belki sizler bana bu konuda yardımcı olabilirsiniz...Eger başlarsam,prosedurle ilgili de elbette çok sorum olacak ,ama öncelikle " nerden başlamalı"...Bu ülkeden ne gönderirsem Türkiye'de talep bulur?ya da diyelim ki bi ürün üzerinde karar kıldım,potansiyel alıcıya ulaşmamın yolları ne olabilir?
Açıkçası sorumu doğru forumda,dogru başlığa yazmış olduğumdan bile çok emin değilim yönlendirebilirseniz çok sevinirim
Şimdiden teşekkürler,