Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Question Çin'den yetişkin oyuncaklarının ithalatı(erotik oyuncaklar)
Selamlar forum sakinleri,

Forumu internette dolaşırken keşfettim ve çok yararlı bulduğumu söylemek isterim. Siteyi kuranlara ve katkıda bulunanlara teşekkür ederim.

Sorularıma gelecek olursak; Çin'den yetişkinlere yönelik oyuncaklar yani erotik malzemeler getirmeyi planlıyorum. Bu bağlamda aşağıdaki noktalarda tıkandım. Bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

1. Ürünlere ait GTIP kodlarını bulmakta zorlanıyorum.GTIP listelerini çok karıştırdım ve aşağıdaki GTIP kodlarını buldum ama bu kodların tam olarak bu ürüne karşılık gelip gelmediğinden emin değilim. (3924.90.00.00.19 ve 40.17.00.00.99.11) Bu kodlar acaba erotik ürünlere mi aittir?

2.Ayrıca bu ürünler için emin olmamakla birlikte TSE gerekli diye biliyorum? TSE olmadan sadece CE belgesi ile ithalat yapabilmek mümkün müdür?

Konu ile ilgili vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

İyi pazarlar dilerim

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey