Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Transit ticarette menşe şehadetnamesi
Arkadaşlar herkesin işi rast gitsin;Sorunum şudur: Birleşik Arap Emirlikleri Serbest Bölgede kurulu şirketim üzerinden ağırlıklı olarak transit ticaret yapıyorum.Ticaret bölgemiz ise ; Türkiyeden satın alıp diğer ülkelere satmak veya diğer ülkelerden alıp Türkiyeye satmak şeklindedir.Bu durumda tahmin edileceği üzere menşe şehadetnamesinde ; a) Üreticinin adı adresi vb...bilgiler yazdığından ticari sırlarımız açığa çıkmaktadır b) Producer ve Buyer olarak ; Üretici ve biz kalmaktayız oysa mal 3.bir tarafa gidecektir.
Bu durum hakkında bir önerisi deneyimi olan arkadaş varmıdır?Birleşik Arap Emirliklerinin ilgili ticaret odasında yeni bir origin of certificate'mi düzenlenecektir? Genel olarak operasyonlar Türkiyeden yapılacağından her seferinde bu sistem çok zahmetli olacaktır.. Bundan daha kısa ve basit bir yol varmıdır? Ayrca ticaret yapılan ülkelerin Ülkelerin FORM A kapsamında olması bir değişikliği / mecburiyeti getirirmi?

Herkese Selamlar ve teşekkürler

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey