Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart CE ve test raporlarının çıkarılması
Merhaba. Çin de bir firma ile anlaştık. Saç maşası yaptıracağız.

Üretilecek ürüne kendi markamızı bastıracağız. Saç maşasında CE decleration sertifikasının yanı sıra LVD ve EMC test raporlarının olması gerektiğini biliyoruz. Bu konuyla ilgili bir durum yaşıyoruz. Sizden bilgi rica edeceğim:

Üretici firma bu ürüne daha önce test raporu çıkarmamış. CE belgesi de bu sebeple yok zaten. Kendileriyle görüştüğümde marka olmadan sadece ürün açıklaması ve model numarasıyla başvuracaklarını söylüyor. Bu sayede diğer müşterilere de bu şekilde sertifika sağlamak için diyorlar.

Soru:

1. Üretici firma bu ürüne sadece ürün adıyla ve model numarasıyla, herhangi bir marka olmadan test için (EMC ve LVD) laboratuvara başvurabilir mi? Ben marka adı olmadan test raporuna başvurulmayacağını biliyorum ama yanlış biliyor olabilirim.

2. Biz ürünün üzerine kendi markamızı ve model numarasını bastırmak istiyoruz. Test raporlarında (EMC ve LVD) marka olmayıp, sadece CE belgesinde marka olabilir mi? Ama hem test raporunda, hem de CE de model no olacak.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey