Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Exclamation İç Giyim ve Bujiteri Ürünleri Hakkında
Merhabalar,
Şahıs fimam var ve çinden birtakım ürünler getirmek istiyorum. çinde gümrükçü ve ürün tedarik edebilecek tanıdıklarım var. Çin'deki tüm gümrük işlemlerimi kendisi halledecek fakat Türkiye'de bir gümrükçü ile anlaşmak istiyorum. Eski çalıştığım firmanın gümrükçüsüde var fakat ben çok oyaladığı için kendisi ile çalışmak istemiyorum. İlk kez ürün getirteceğim için 5.000 $ civarı bir tutar ile başlamayı düşünüyorum.

Getirmek İstediğim Ürünlerin Bazıları :
İç giyim ürünleri,
bujiteri ürünleri
hediyelik eşya ürünleri.

Sormak istediğim şu, (Rakamı tamamen farazi olarak yazıyorum)
1. örneğin 1000 $'lık bir iç giyim çeşidinde ve taytlarda, gözetim, vergi, ek vergiler vs. ne oranlar ödemem gerekiyor ? ayrıca ardiye vs vs. ne masraf çıkıyor ?
2. örneğin 1000 $'lık bir bujiteri çeşidinde (çelik takılar, emitasyon takılar, boncuklu takılar, ipli veya suni deri takılar), gözetim, vergi, ek vergiler vs. ne oranlar ödemem gerekiyor ? ayrıca ardiye vs vs. ne masraf çıkıyor ?

saygılarımla...

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey