Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Yurtdışından ürün getirip ticaret yapmak
Merhaba ben bir e-ticaret sitesi kurmayı düşünüyorum getireceğim ürünler max 999$ civarında ben her sipariş geldiğinde amazondan sipariş vericem.


Getireceğim ürünler ( Bilgisayar parçaları ekran kartı gibi ürünler veya laptop )


Örnek :
Kullanıcı xxxx istedi 200$ +KDV (236$)
Ben amazondan 100$ ürünü getirtiyorum (118$) bana gelmiş oluyor.
Kullanıcıya yolluyorum şimdi ayriyetten sitemde sattığım için vergi vermem lazım o gelen 36$ devletin fakat şöyle bişey söz konusuymuş gümrükteyken verdiğim para bu 36$ dan çıkartılabiliyormuş yani ben 18$ ödemiş oluyorum....

Yani yaptığım kaar'ın %18 ini vermiş oldum 100$ getirdim 200$+kdv sattım arada 100$ fark var kdv hariç 100$ ın %18 i 18$vermiş oldum bu doğrumudur ?

Ayrıca sürekli ürün getirceğim için bir sınırlama varmıdır ithalat belgesi falan mı almam lazım veya extradan mastaf çıkar mı veya daha az tutarlar ile ala bilirmiyim yani bilen bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey