Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Rc helikopter
Merhabalar,
Uzun süredir ithalat etmek istiyorum uzaktan kumandalı helikopter fakat bir türlü sonuca varamadım hangi gtipe ait,üzerinde +14 yaş ibaresi var oyuncak olarak getirebilirmiyim?
Yoksa hangi mevzuata uymam lazım bilemiyorum bulunduğum yerdeki müşavirlerin bu konu üzerinde tecrübeleri yok bir türlü uzlaşamıyoruz.
Tedarikçiden test raporu aldım ama pdf formatında mail attı onaylı aslını mı istemeliyim?Testi yapan firma global Türkiye de de şubeleri var ancak ben çindeki testi akredite etmem diyor?
Yüklü miltarda alım yapmayacağım için karşı tarafta pek ilgi göstermiyor?Kafama karıştı açıkçası dts ye tabii mi,tarekse kayıt mı olmam gerekiyor?Bir aklımda az biraz getir gümrüğe takılsın da öyle öğren diyor açıkçası kafam da deli sorular) Yeşillendiren olursa müteşekkir olurum bir adet helikopter de ona hediyem olsun)
Forumda yeniyim herkese selam olsun.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey