Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart İthalatın bana maliyeti ne olur?
Merhaba ben abd'den ithalat yapacağım, tekstil sekötründe ünlü markaların ithalatını. Toptan fiyatına alacağım ama farklı farklı şubelerinden 20şer adet hatta belki bazen birer tane getirteceğim modeline göre. Her neyse son kullanıcıya hitap edeceğim yani buradaki toptancı yerine yurtdışında firmaların satış dannışmalarıyla görüştüğüm şubelerden ucuz malları 1er 2şer alacağız.

Şirketi limited olarak açmayı düşünüyorum, şahısda olabilir.

Benim sorum, 1) 20tane ürün geleceğinden nasıl bir işlem yapmalıyım, mesela farklı şubelerden 2şer tane 10 fakrlı şekilde kargolayacaklar, kargo ve ödeme yönteminde sıkıntı yok onu hallettim ama gümrükte nasıl bir işlem uygulanacak

Gümrükte ne kadar vergi alacaklar, tshirt, ayakkabı vs. tekstil ürünlerinden. (kargo ücretini peşin ödeyeceğim kargoyu karıştırmadan)
Yani bana atıyorum 100 dolara aldığım bir ürüne ne kadar vergi, vs ödenir? (satış yapacakken ekleyeceğim yüzde 8 kdv hariç)

2)Aldığım malı gider olarak gösterip vergiden muaf olabiliyor muyum, tekrar faturalı satacağım için bir sıkıntı olur mu? ve garanti durumunu nasıl halledeceğim?

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey