Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Home Office
Google'de aşağıdaki sorularıma cevap ararken bu foruma denk geldim. İçindeki bilgiler gerçekten çok değerli bilgiler. Üye olup hem soru sormak istedim, hemde sitede daha sonralarıda vakit harcamak için işime yarıyacağını düşündüm. Emeği geçenlere teşekkürler.

Yardimlariniza ihtiyacim var. Çalışan biriyim birikim yapamıyorum bu yüzden ek iş yapmam lazım. Aliexpress'te ürün getirtip internet üzerinden satış yapmak istiyorum. Araştırmam sonucu google ordan oraya atlayıp durulmuş, tecrübesi olanlarda herşey para olduğu için pek yorum yapmaktan kaçınmış. Bazı sorularım olucak yapan yada bilenler yorumlarsa çok sevinirim.
-illa şirket açmak şartmı, sadece vergisini ödesem olmazmı?
-Daha önce ali'den elektronik ve giyim alış-veriş 'lerim oldu. Fakat faturasız geliyor. Ben buna nasıl giriş yaptırmalıyım.
-Kimi sitede yazıyordu gümrük müşaviri tutulmalı diye, zaten 3-5 er sipariş vericeğim direk evime gelicek kargo, gümrük müşavirliği ne kadar ister.
-Giyim üzerine satış yapıcağım KDV %8 mi kesmeliyim.
-Benim ortalama aylik masrafim ne olur?

Şimdiden ellerinize sağlık.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey