Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart almanyadan minicooper ithalatı
öncelikle forumun çok faydalı ve bilgilendirici bir forum olduğunu belirtmek istiyorum.Bilgilerini paylaşan herkese teşekkür etmek istiyorum.
Bu konuda çok başlık açılmış hepsini okudum ama soruma tam bir cevap bulamadım o yüzden yeni bir başlık açmak durumunda kaldım.
Ben TC vatandaşı Türkiyede yaşayan biriyim.Almanyadan 2008 model 0km bir minicooper ithal etmek istiyorum.

1.Bu aracı Almanyadan gemiyle göndertip burda limandan teslim almamla aracı kullanarak Türkiye'ye getirmem arasında gümrük vergileri bakından herhangi bir fark olur mu?
2.Bir başlıkta okuduğuma göre ithal edilen araçlara 2 yıl satılamaz serhi konuluyormuş bu durumu engellemek için ne yapılabilir?
3.Almanyadan ithal ettiğim için gümrük vergisi ödememem gerekiyor anladığım kadarıyla. sadece kdv ve ötv ödemem gerekiyor.kdv ve ötv den başka önemli masrafı olur mu bu aracın?

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey