Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: ütü masası

Alıntı:
sibel´isimli üyeden Alıntı
Mal plastik ayaklı ütü masası.Türkiyede henüz yokmuş.Bu bilgileri malı hangi GTİP e uydurup da çıkardılar bilemiyorum,yeterli bilgi veremiyorum kusura bakmayın ama eğer plastik ayaklı ütü masasını hangi GTİP e sokabiliriz ve neler gerekli,bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.Belki siz farklı bilgilerle döneceksinizdir bana.
teşekkürler
Sanıyorum sizin bu bilgileri 3924 Plastikten sofra, mutfak ve diğer ev eşyası olarak vermişler

94032080 de Metalden diğer mobilyalarda
Metal ayaklı fişli ütü masaları için bağlayıcı tarife mevcuttur.

Sizin eşyanız Aynı yerde
94037000 de Plastik maddelerden mobilyalar da yorumlanabilir.

Bu durumda da, aşağıdaki veriler ortaya çıkıyor. Genede Tarife tesbitinizi iyi yapmanızda yarar vardır. Kolay gelsin

1-İhtisas gümrük uygulaması
Avrupa Birliği menşeli olmayan eşyanın serbest dolaşıma giriş işlemlerinin Sadece Erenköy, Bursa, İzmir TIR, Ankara TIR, Kayseri, Gaziantep, Mersin ve Trabzon Gümrük Müdürlüklerinden gerçekleştirilmesi

2-Kıymet tesbiti
plastik masa-sandalye ithalatında ise 1,64 $/kg. fiyatının veri olarak göz önünde bulundurulması

GV muaf KDV % 18

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey