Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Ticari Kalite Denetim Yeterlik Belgesi Olan İharacatçılar hk.
TİCARİ KALİTE DENETİM YETERLİK BELGESİ OLAN İMALATÇI-İHRACATÇILARIN DIŞ TİCARETTE STANDARDİZASYON KONTROL BELGESİ OLMADAN İHRACAT YAPABİLMELERİ HAKKINDA

“Ticari Kalite Belgesi Yeterlik Belgesi Verilmesinde Uygulanacak Esaslara İlişkin Tebliğ (Tebliğ no: 2006/30)” 12.08.2006 tarihli ve 26257 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

Dış Ticarette Teknik Düzenlemeler ve Standardizasyon Yönetmeliği ekinde yer alan standardı ihracatta zorunlu uygulamada bulunan ürünlerin (ek-5) ihracatında Dış Ticarette Standardizasyon Kontrol Belgesi gümrük idarelerine ibraz edilmesi gerekmektedir. Bu Tebliğ çerçevesinde Ticari Kalite Denetim Yeterlik Belgesi verilen imalatçı-ihracatçıların yaptıkları ihracatlarda söz konusu kontrol belgesi gümrük idarelerince aranmamaktadır (madde 13).

Söz konusu Tebliğ yayımı tarihinden itibaren 15 gün içinde yürürlüğe girecektir.

14.08.2004 tarihli ve 25553 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2004/28 sayılı önceki Tebliğ yürürlükten kaldırılmıştır.

2006/30 sayılı Tebliğ ile Ticari Kalite Denetim Yeterlilik Belgesi alınma şartları ve bu belge sahibi imalatçı-ihracatçıların denetlenme şartları ile hak ve sorumluluklarında bazı değişiklikler yapılmıştır.

Söz konusu Tebliğin yer aldığı 12.08.2006 tarihli ve 26257 sayılı Resmi Gazete'ye Resmi gazetenin web adresinden ulaşabilirsiniz.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey
__________________
**Lütfen Forum Kurallarını dikkatlice okuyunuz.
**Forum\'da konu açmadan önce MUTLAKA arama yapınız.
**Rahatsız olduğunuz iletileri \"bildir\" tuşunu kullanarak ilgili moderatöre aktarabilirsiniz.
** Bize ulaşmak için: yoneticiler@gumrukforum.com