Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Maket Helikopter İthalatı / MevzuatMerhaba arkadaşlar. Bu siteye yeni üye oldum. Umarım doğru yere yazıyorumdur konuyu.

Biz yurtdışından bir mal ithal etmek istiyoruz. bu mal ebay üzerinden teker teker satılıyor normalde, ama biz 100 tane filan almak istiyoruz. Öğrendik ki bazı ürünlerde Garanti Belgesi ve Bakım/Onarım Sözleşmesi sorunu çıkıyormuş. Yaptığımız araştırmalar sonucu bu üründe öyle bir sorun olmadığını öğrendik, ama yine de bir gümrükçüyle konuşmadan kesinleştirmek istemedik.

Ürün şu; http://cgi.ebay.com/LATEST-ESKY-3D-HONEYBEE-CP2-6-CHANNEL-RC-HELICOPTER_W0QQitemZ190140887288QQihZ009QQcategoryZ2563QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Bu ürünün gümrük mevzuatı nedir? 100 tane getirirken gümrük açısından sorun çıkar mı acaba? Vergisi nedir? ve ayrıca Garanti veya Bakım/Onarım sözleşmesi gibi detaylar çıkar mı?

Cevaplar için şimdiden çok teşekkürler, forumu takip edeceğim. Yararlı bir tartışma platformuna benziyor çünkü.

İyi çalışmalar herkese.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey