Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Çinden Makina İthalatıMerhaba;

Çinden kendim kullanmak amacıyla bir lazer kesim makinası getirmek istiyorum. Ölçüleri yaklaşık olarak Uzunluk:150cmxYükseklik:100cmxGenişlik:120cm yaklaşık ağırlığı 250-300kg arası. CE belgesi olup olmadığını bilmiyorum o nedenle yok kabul edelim. Olması ya da olmaması durumunda nasıl bir fark olur. Makinanın fiyatı 5000$ ve çinden gemiye yükleme fiyatı ve taşıma ücreti olarak 280$ ödeyeceğim. Sigortasını firma karşılayacak. Firmayla herhangi bir pürüz kalmadı. Hatta gemiye yüklenene kadar bir Türk arkadaşım Çin'de durumu kontrol edecek bir sorun olmaması için. İzmir limanına bu şekilde ulaşacak.

Bu makinayı gümrükten çıkarma masrafım yaklaşık olarak ne kadar tutar acaba ve ne gibi bir prosedür gereklidir, kaç gün sürer işlemler. Bir gümrük müşaviri ile görüşeceğim ama sizlerden ön bilgi alabilirsem sevinirim.

Saygılar.

Düzenleme: Bu arada gtip kodunun
"84.56.10.00.3000.000 AĞAÇ, MANTAR, KEMİK, EBONİT VB.LAZER,FOTON VB. İLEİŞLEYEN MAKİNALAR" olduğunu buldum

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey