Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: yeni mezun

arkadaslar o kadar karamsar olmuşsunuz ki inan bu yazdıklarınızı okuyunca oturup ağlayasım geldi.ama genciz çalışmak ve kendimizi geliştirmek zorundayız.ilk önce size bi anımı anlatmak istiyorum lütfen bunu sonuna kadar okuyun.ben mehmet akif ersoy üniversitesi bucak hikmet tolunay meslek yüksek okulu dış ticaret bölümünü 1 hafta önce final sınavlarım bitti bende okulu bitirdim allha şükür.1.sınıfta daha 3 ay olmuş okul başlayalı bir gümrük gezisi düzenledik arkadaslarımızla ve hocamızla kararlaştırdık.gezdik baktık ne nasıldır nasıl oluyor görsel olrak herşeyi yakından izleme imkanı bulduk.daha sonra bir gümrük müşavirliğine gittik.orada gümrük müşaviri ile tanıştık konustuk ve derslerde gösterdiğim gayret ve hocama vermiş oldugum güvenden olsa gerek hocam konusarak gumruk müşavirinin yanında işi öğrenmem için bana bir fırsat yarattı.1i sınıdın ilk dönemi bitti ve ben gümrük mşavirine gittim başladım çalışmaya ve inannın ne cebimde param vardı nede işyerinden paraalıyordum dayımların yanında kalıyor işede yaklaşık 4 km den fazla yürüyerek gidiyordum.(antalyada )15 gün çalıştım vegayret gösterdim çaba sarfettim kendimledn fedakarlık yaptım.15 günün sonunda iş yerinden ayrılırken ppatronum diyeyim artık çünkü okul bitti 4 gün sonra orda işe başlayacağım .bana yazın gel mutlaka dedi.ben çok sevindim tabiki ve yazın 4 ay orada çok mükemmel bir performansla çalıştım ki inanın altıma arabamı cebime paramı ve şirket hattını verdiler beni tek başıma işe gönderdiler ve bu daha işe başladıktan 2 hafta sonra başıma gelen bişey. demek istediğim bu anımı biraz olsun örnek almanız.şu anda yapmamız gereken tek şey çalışmak ve öğrenmek..............