Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Amerika'dan mektup ile esya getirtme?
merhaba,
ebay'den arabam icin birkac kez parca satın aldım. ucuz ve gumrukte takılmayacak ozellikte esyaları satın almaya ozen gosteriyorum.
aracım icin 5 haziran tarihinde bir cam filmi aldım. 6 haziranda kargolandıgı bilgisi geldi ve track info numarasını yolladılar. track info yu USPS'den kontrol ettigimde gonderi bilgisi bulunamadı diyordu. ardından birde film icin kurulum seti aldım. 6 sında aldım ve 7 haziranda yollandı. onunda track numberını kontrol ettim yine aynı sekilde bir bilgi bulunamadı. urunler hafif ve kucuk ebatta katlandıgından zarf ile gonderildigini farkettim. ayın 16sında ikinci aldıgım urun elime ulastı. ve usps ve ptt sitelerinde teslim edildi ibaresi cıktı. ama 1 gun once yollanan urun elime ulasmadı?
LJ ile baslayan kod numaralarına istanbul gelen paket mudurlugu bakmıyormus, bize gelmez dediler. fiyat olarak 20dolar gibi bir fiyatı var. gumrukte takılmıs olacagınıda sanmıyorum. acaba gonderim nerede?
nasıl ogrenebilirim?
gumrukten bu tur paketler nasıl geciyor ?
LJ028503215US
numaralı gonderime nasıl ulasabilirim?

tesekkurler.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey