Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: Genel Prosedürlerle İlgili
Alıntı:
ingic´isimli üyeden Alıntı
Evet ilgili linke baktım, bu tür şeyler sokulabiliyor ülkeye fakat istediğim cevapların tamamı yok malesefki izmirdeki gümrük müşavirlkleri bu ateşsiz silahları ülkeye sokabilmek konusunda yetkilimi gerekli kontrolleri onlarmı yaptırıyor? Ve son olarak önerebileceğiniz bir izmir gümrük müşavirliği varmı beni bu konularda aydınlatabilecek olan? teşekkürler..

Tam okumadınız heralde ordan alıntı yapıyorum kalınlaştırdığım yerleri iyice okuyun sadece yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından sokulabilir. Gümrük müşavirliklerinin yetkisi ile bu yetki aynı şey değil ithal edecek kişiler için Savunma bakanlığından alınmış yetkiden bahsediliyor burda.

9307.00.00.00.00
Silahlar ve mühimmat, bunların aksam, parça ve aksesuarı
Kılıçlar, palalar, süngüler, mızraklar ve benzeri silahlar ve bunların aksam ve parçaları ve bunların kın ve kılıfları


1-Beyanname tescilinde İçişleri Bakanlığı'nın (Emniyet Genel Müdürlüğü) genel güvenlik ve asayiş yönünden uygunluk yazısı aranır.
2-Millî Savunma Bakanlığı tarafından veya Bakanlıkça yetki verilen kurum ve kuruluşlarca ithal edilebilir ve yurt içine sokulabilir


customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey