Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Çin'den Oto dvd/MP3 çalar, navigasyon ve TV li
Merhabalar,

Bu forumu google aracılıgı ile buldum ve süper bilgiler var. Emeği geçen herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Benimde sorum olacaktı. Şu an şirket veya işyeri halinde değilim. Çin'den bir kaç şirketle anlaştım ve distribütörlügünü almak istiyorum. Onlardan önce bir kaç tane test yapmam amacıyla ürün getirteceğim. Bunlar araçlar için (teyp yerine takılacak cinsten), DVD/MP3 çalar, radyo, TV, Bluetooth ve GPS Navigasyon özelliğini taşıyan cihazlar. Ürünlerin normal fiyatları 400 dolar civarında. Test amacı için en azından iki üründen ikişer tane getirmek istiyorum. Bunu kurye ile gönderecekler. Sonrada deniz yolu ile kolilerde bir kaç üründen 15 - 20 tane.

Bu test amacı için ne gibi işlemler yapmam lazım? Gümrükte takılırmı bunlar değerlerini düşük göstersek veya NO CHARGE - TEST PURPOSE olarak gönderilse? Ve tabiki gümrük ve ithalat ücretleri bana ne kadara patlar? Şirket olmadığım için herhangi bir problem yaşarmıyım? Tabiki test sonrasından kendi adımdan şirket kurmacağım. Bu test sonrasında getirteceğim ürünlerde ne gibi problemle karşılaşırım ve hangi yollara başvurmalıyım?

Çok soru sorduğumu biliyorum, beni bağışlayın, fakat bu işe girmeden herşeyi aydın şekilde görmek istiyorum.

Not: Çifte vatandaş olduğum için bir kolaylığım/sıkıntım olabilirmi?

Şimdiden çok çok teşekkür ederim. Kolay gelsin.

Saygılarımla,
Murat

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey