Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: Yurtdışından gelirken yanımda getirdiğim Notebooklar.Açık söylemek gerekirse çok net bildiğim bir konu değil, Müsteşarlıkta ilgili Şubede çalışan birisi daha iyi cevaplayabilir, ben de daha sonra bir araştırma yapıcam bu konuda.Öğrenirsem yazarım.Şimdilik şunu söyleyim.

1- Vergileri ödeyip neden sokamıyorsunuz? Çünkü herkez istediği her türlü eşyayı ithal edemez, bazı izinler ve belgelerin edinilmesi gerekir. Mesela notebook ithali için bazı belgeler(bakım garantisi, yedek parça temin garantisi,vb) gerekiyordur büyük ihtimalle ve tabi siz bunları sağlayamıyorsanız, bu eşyayı ithal etme yetkiniz yoktur.

2- Posta ile göndereyim diyorsunuz.
Posta ile göndermeniz için eşyayı önce yurda sokmanız gerekir.Hangi postaneden postalayacaksınız!

Durum boyledir diye dusunuyorum.Dedikleri gibi eşya geriye sizin veya vekalet verdiğiniz biri tarafından götürülebilir.Bu eşyaları ne zati eşya olarak ne de hediyelik eşya olarak geçiremezsiniz.hediyelik eşya için değişmediyse 1500Euro sınır olması lazım.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey