Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: acilll


Sayın fmengübeti Aradığınız konu şu manaya gelmektedir (Dış Ticaret, Tarife, Kıymet ve Vergiler) bu konu üzerinde yaptığımız araştırmalarda şu tanımlardan yola çıkarak yorumlarda bulanabilirsiniz
Genel Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlık Hizmetleri
Türkiye’ye eşya ithalinde veya ihracında eşyaya uygulanacak dış ticaret önlemleri ve eşyadan alınacak dolaylı vergiler ile yaptırımların eşyanın Tarife, Kıymet ve Menşei ile doğrudan ilişkili olması DRT SOLMAZ’ın bu konuda titizlikle çalışmasını gerektirir.

Tarife
Tarifenin yorumu ve kuralları teknik analiz gerektirmekte; burada yapılacak hataların ise telafisi bazen mümkün olamamakta, ciddi yaptırımları gündeme getirmektedir. Gümrük uygulamalarında eşyaya ilişkin en temel unsur gümrük tarife istatistik pozisyonudur. GTİP’in doğru tespit edilememesi vergilemeden, temini gerekli izin belgelerine, standardizasyon kontrolünden, korunma önlemlerinin uygulanmasına kadar birçok alanı etkileyebilmekte ve firmaları çeşitli yaptırımlarla karşı karşıya bırakabilmektedir. DRT SOLMAZ uzman kadrosuyla her türlü GTİP tespiti, uygulaması ve denetimini profesyonelce yapmaktadır.

Kıymet
DRT SOLMAZ hem vergi alanındaki engin bilgi ve tecrübeye sahip ekibi hem de gümrük konusunda yetkin gümrük kadrosuyla sizlere Kıymet konusunda ithal eşyası ile ilgili hangi unsurların kıymete dahil edileceği; hangi unsurların eşyanın kıymetinden düşüleceği; royalti-lisans ödemelerinin gümrük kıymeti içindeki durumu gibi konularla birlikte transfer fiyatlandırması konusunda da hizmetinizde olacaktır.

Menşe
DRT SOLMAZ,

Eşyanın tercihli menşei
Tercihsiz menşei
Menşe kümülasyonları
Serbest Ticaret Anlaşmaları ile getirilen menşe kuralları
Menşe ispat belgeleri (Eur.1, Form A, Menşe Şahadetnamesi, Eur-Med)


bu gibi konularda tüm soru ve sorunlarınız için danışmanlık hizmeti vermektedir.ilginiz için teşekkürler ...