Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart Çin'den bir adet Radyo Kumanda Cihazı

Merhabalar,

Forumda arama yaptım ama tam olarak benim almak istediğim ürünle ilgili bir konu bulamadım.

Ben Çin'den bir online satış sitesi aracılığıyla model uçaklar için kullanılar radyo kumanda cihazlarından bir adet almak istiyorum.

Ürün ve sitenin bağlantısı bu: http://www.himodel.com/radios/35Mhz_FUTABA_4EX-FM_4-Channel_Digital_Proportional_R_C_System_W_R114F_Electric_Version.html

Ürün 35 Mhz bandında yayın yapan 4 kanallı bir verici ve bir de alıcısı var tabii. Model uçağa kumanda etmek için kullanılıyor. Hobi amaçlı bir ürün, kendim kullanmak için alıyorum. Ürünün satış fiyatı 97.5$. DHL Express ile kargo ücreti  44.67$. Toplam kargo dahil ücreti 142.17$. Bu da 89.3€ ediyor.

Aynı ürünü TÜrkiye'de KDV dahil 340YTL civarına satın alabiliyorum. Çin'den ise gümrüğe takılmazsa 175YTL'ye gelmiş olacak.

Ürünün ağırlığı 2kg, kargo hesaplamada kullanılar ölçüsel ağrlığı ise 2.74kg. Kutusunun boyutları 42x28x14cm.

Daha önceden yurdışından sadece bir kez, 3-4 hafta önce, ebay'dan İngiltere'den DVD şeklinde kullanılmış bilgisayar oyunu aldım. Royal Mail ile bir yere takılmadan kapıma geldi.

Aslında biliyorum bu ürünün gümrüğe takılmaması gerek ama benim öğrenmek istediğim, olurda takılırsa bu ürüne ne kadar gümrük masrafı yaparım?

Son olarak sormak istediğim bir şey daha var. Çindeki bu satış sitesi gümrükten ürünlerin kolay geçmesi için bazı opsiyonlar sunuyor. Bunlar şöyle:

Ürünün değerini: 1-Kargo masrafı hariç tam değeri olarak, 2-Kargo masrafı dahil tüm değeri olarak, 3-Benim belirttiğim bir fiyattan daha yüksek olmayacak şekilde bir değer olarak gösterebiliyorlar.

Gönderici olarak:1- Kendi resmi isimleri olan HiModel Co., Ltd. olarak veya, 2- sıradan bir kişi olarak bildirebiliyorlar.

Ürünü:1-Gift - Toy Parts, 2-Sample - Toy & Parts, 3-Electric Toys & Spare Parts olarak bildirebiliyorlar.

Bu 3 seçenek için de birer seçim yapmam gerekiyor. Eğer alacak olursam hangilerini seçmek gümrüğe takılmaması için en uygunu olur?

Biraz uzun bir mesaj oldu ama detaylıca anlatmak istedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey