Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Yurt Dışından Bireysel Mal Getirtme, Yardım Lütfen
Herkese Selam;

Arkadaşlar ben yurt dışından ayrı ayrı paketlerde yaklaşık 50 adet mp4 player getirttim. tabi bunlar ikişerli paketlerde. Ancak ürünlerimi internetten kontrol ettiğimde ürünlerin bir kısmının Erzurum Gümrük'e sevk edildiğini gördüm. diğer kalan kısmından ise haber yok. (halbuki en kötü ihtimalle onlarında Gümrüke sevk edilmesi gerekiyordu).

Erzurum Gümrük'ü aradım ve oradaki bayana yurt dışından ürün getirttiğimi bunları almak için ne gibi işlem yapmam gerektiğini sordum. Kadına paketin içeriğini ve miktarını söyledim. kadın bana bu ürünleri alamayacağımı ve aynen geri gönderileceğini söyledi. Neden alamıyorum? en azından vergisini öder alırım. Bununle ilgili bir yasa, genelge mi var? Vergisini öder alırım.

Eğer kadın yanlış söyledi ve alabileceksem vergiler toplamı ne olur? mp4 playerın tanesini yaklaşık 30 YTL den aldım. ve hepsinde "gift(hediye)" işaretli? lütfen bana yardımcı olur musunuz?

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey