Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: Amerikadan oto Girisi


cevabınız için teşekkürler. fakat benim asıl merak ettiğim konu benim bu konuda ne yapabileceğim. forumdaki bilgiler hep türkiyede yaşayan , yada almanyadan araba getrimek isteyen kişiler hakkında.

ben şu anda dış ticaret müsteşarlığına gidip klasik oto belgesi alacak durumda değilim, yada arabanın üzerimde 6 ay boyunda kayıtlı olması gibi bir durum yok.

gümrükte vereceğim para yada arabayı ucuza sokmak için özel izin almak gibi bir derdim yok.

benim sadece öğrenmek istediğim nasıl bir prosedür izlemem gerektiği.türkiyede gümrükle ilgili sürekli değişiklikler olduğu için bu konuda hiç bir bilgim yok. bu yüzden birisi bana bulunduğum durum itibariyle nasıl bir prosedür izlemem gerektiği hakkında bilgi verebilirse sevinrim.


Alıntı:
commer´isimli üyeden Alıntı
Alıntı:
quarter´isimli üyeden Alıntı
Herkeze selam

Ben yaklasık olarak 8 yıldır New york ta yaşamaktayım.Agustos ayı sonu Turkiyeye donus yapacagım. Burada 71 model plymouth cuda otomobil satın aldım. Arabayı daha 1 ay once aldım ve Turkiyeye getrimek istiyorum. Forumu gezdim ama bilgiler hep Turkiyede yapılması gereken işlemleri anlatıyor.

satın aldıgım bu arabayı turkiyeye nasıl sokabilirim? ve gumruk için tahmini ne kadar para oderim (arabayı 7000 usd ye aldım ve motor gucu 440ci). İşlemleri araba geldikten sonra oradamı halletmem gerekiyor? araba klasik oto olarakmı kabul ediliyor?

tesekkurler
Getireceğiniz araç tr ye son giriş tarihinizden en az 6 ay önce üzerinize kayıtlı olması lazım ayrıca
30 yaş üzeri araç klasik/antika otomobil statüsüne girer onun için de müsade almanız gerekir
forumda antika veya klasik otomobil diye bilgiler mevcut arama yapın