Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: Arkadaşlar yurt dışından bu tip ürünler getirtmek istiyorum...Merhaba,

Eşyanın G.T.İ.P.'nu belirlemeden garanti belgesi şartı varmı yokmu bilemezsiniz.Her elektronik veya mekanik eşyalarda garanti belgesi olacak diye bir zorunluluk yoktur.

Eğer Ürününüz G.T.İ.P. itibariyle 2008/6 sayılı ithalinde garanti belgesi alınacak ürünlere ait ithalat tebliğ ekinde var ise , garanti belgesi alınması gerekmekte olup , Kendi ihtiyacınız için ithal edecekseniz,Şirketinizin merkezinin bulunduğu İl Sanayi Müdürlüğüne müracaat ederek Garanti Muafiyet belgesi alacaksınız.Eğer Satış amaçlı ithal edecekseniz ve G.T.İ.P.'nu itibariyle Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesi gerektiren Ürün ise T.C.Sanayi ve Ticaret Bakanlığına müracaat edeceksiniz.

Garanti Belgesi alabilmeniz için;

SSYHB'si gerektiren ürünlerde (Kaç Servis istasyonu olması gerekli ise) İlk Önce Sanayi ve Ticaret Bakanlığından SSYHB'si alınacak ve akabinde Garanti Belgesi için müracaat edilecek.

www.sanayi.gov.tr.'den ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey