Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: Lüfen Yardım

Alıntı:
mustafaayd´isimli üyeden Alıntı
Alıntı:
DeVgRu´isimli üyeden Alıntı
Merhaba Mustafa kardesim bende Lise Ticaret Lisesinde Okudum Bölümüm Mhasebeydi.Üniversite ise Mğla Üniversitesi Muğla Meslek Yüksek okulunda Dış Ticaret Bölümünde okuyorum ve şuanda bitirmek üzereyim okulu.
Bölümü seçebilirsin bir sorun yok.Ama güzel bir bölüm olduğunu söyleyebilirim. En azından muhasebeden iyi olduğu kesin, 2 yıl bitirdikten sonra açık öğretimden 4 yıl yapma şansın var İşletme Ve İktasat üzerinden...  Gümrüklerde,İThalat/İhracat yapan firmalar da iş bulma imkanlarımız var.
Çok tsk Ediyorm. işte sadece İngilizce Sorunum Var onuda öğrenmeye Calışacağım. İngilizce İcin Hazırlık veriyorlarmı üniversitede?
Abi Cok tsk ediyorm cok sağol:1 (3):


Gidecegin üniversiteye göre değişiyor benim bilgim sakarya üniversitesinde İng hazırlık yokmuş, ama ben muğlada okudum 1 sene ing. hazırlık verdiler, zorunlu istesende istemesende ingilizceyi okumak zorundasın 1 sene , muğladaki hazırlık okulunun bana çok faydası oldu...çok iyi bir öğretim teknikleri, ekipmanları var hazırlıgın bitti yaz marmarisede yakın olmasından dolayı yazın otelde çalışaarak geçirdim ve daha da geliştirdim....

Tercihini yaparken İncele Hangi üniversiteler İng. hazırlık veriyorlar diye..