Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart CE Belgesi
Merhabalar,
Firmam Çin'den CE Belgesi olan bir ürün ithal etmek istiyor. Ancak CE Belgesi Üretici firma tarafından alınmış olup, herhangi bir markayı ihtiva etmemektedir. Bununla birlikte firma tarafımızca istenilen markada üretim yapabilme imkanını sunmaktadır.
1. Bu durumda firmanın kendi markamız adına yapacağı marka bu CE belgesinin kullanım hakkına sahip midir? Eğer sahip değilse ithalatı kendi markamız adına CE belgeli olarak yada herhangi bir marka altında ne şekilde gerçekleştirebiliriz?
2. İthal edilen ürün üzerine sticker la yapıştırılmış bir marka mümkün olabilir mi? Böyle bir durumdaki CE uygulaması nasıl olur?
3. CE marka tescili kesinlikle gerekli ise prosedürü nedir?
4. Ürünün kutusu üzerinde türkçe ürünün niteliği yazılmalımı?
5. Üretici firma ile ihracatçı firmanın farklı olması ne gibi sorun yaratır?
6. Ürünün üzerinde üretici firmanın ismi geçmeli mi?
7. Üretici firma eğer CE aldı ise bunu kendi markasınamı almıştır, onun markası altında sorunsuz bir ithalat yapabilirmiyim?
8. Ürün kutusu üzerinde kesinlikle marka yazılı olmalı mıdır? CE belgesi olmasına rağmen markasız olarak ithalat gerçekleşebilir mi?

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey