Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Bedelsiz Traktör İhracatı ve aşamalarıMerhaba arkadaşlar.

Ben Süleyman Demirel Üniversitesi ithalat ihracat bolumu 2006-2008 mezunlarındanım.Okulumu bitirdikten sonra staj amaçlı Tekirdağ-Çerkezköy'de bulunan Hattat tarım Mak. San. ve Tic. A.Ş.'de stajıma başladım.Staj raporumu hazırlarken Staj defterime yazdıgım bilgileri belgeler ile desteklemem gerekiyor.Örneğin 01.07.2008 tarihli günde Ardiye-Antrepo ücreti ödedik..EK-8'de ödediğimiz Ardiye-Antrepo ücretinin bir kopyası mevcuttur gibi evrakların kopyaları ile yaptıgımız işlemleri desteklemek zorundayız..

Sizlere bi konuda danışmak istediğim sorunum var.Hattat tarım olarak Finlandiya'dan getirttiğimiz Bedelsiz Traktör (test amaçlı) beyannamesi ve ek faturalarının kopyaları geçti elime (orjinal faturası vs.) Ben bu Bedelsiz olarak ithal edilen traktor hakkında bilgi vericem.Sırası ile ne gibi işlemlerden geçtiğini nasıl Türkiye'ye getirttiğimizi falan anlatmam gerekiyor.Şirkette Bunu bana açıklayabilecek kişiler var fakat işler çok yoğun oldugundan bu tür açıklamaları yapabilecek kadar zamanları olmuyor.İnternette ve forum'da bedelsiz ithalat hakkında bilgi araştırdım fakat yeterli bilgiye ulaşamadım.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum..Şimdiden çok teşekkur ederim

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey