Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Rusya'dan araç getirme
İyi akşamlar,

Ben Moskova'da çalışan biriyim ve bu sene 4.senem olacak ve 1 yıl sonra Türkiye'ye döneceğim. Araç sahibiyim ve aracımı da getirmek istiyorum. Bu noktada bazı sorularım olacak.

Öncelikle arabamı getirmemde bir problem var mı? Mesela Belçika'dan getireceğiniz araba, en fazla 3 yaşında olması gerekiyor Türkiye'ye götürebilmeniz için. Bu tarih aldığınız anda geçerli, yani ben orda yaşıyor olsaydım ve ilk geldiğim günden mesela 2 sene öncesine ait araba alsaydım, getireceğim tarih 6 sene sonra bile olsa getirme hakkım oluyordu. Yani aldığınız tarih en fazla 3 sene olacak aracın trafiğe çktığı tarihten. Böyle bir durum Rusya için geçerli mi acaba? Ya da Rusya da farklı bir durum mu söz konusu? Bir de arabama ödemem gereken vergiyi nasıl hesaplayabiliriz?

İlginiz için çok teşekkürler

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey