Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart odun ithalati
[quote=custom_33]
4407.10.15.10.13
çam için ;

Gümrük Yönetmeliğinin 217'nci, Zirai Mücadele ve Zirai Karantina Kanunu'nun 4'üncü, Zirai Karantina Yönetmeliğinin 11'inci Maddesi ve IV nolu ekine istinaden, söz konusu eşyanın ithalatı SADECE aşağıdaki GÜMRÜK Müdürlüklerinden yapılabilir.
Zirai Karantina Yönetmeliği'nin 16 ncı maddesinde; 'Giriş kapısında inspektörlerce yapılacak ön zirai karantina kontrolleri sonunda ithal kapısına kadar yurda girişine izin verilen bitki ve bitkisel ürünlerin fiili ithalatın yapılacağı ithal kapısında Ek I ve Ek II' deki zararlı organizmaları taşımaması ve Ek III'deki özel şartların da Bitki Sağlık Sertifikasında bulunması durumunda ithaline izin verilir...' hükmü yer lamaktadır.


yukarida belirtilen ek 1 ek 2 ve ek 3 sartlar zararli organizmalardan kasit nedir. cam odunu( 1 metre uzunlugunda , bacak kaliginda sunta fabrikalari icin rusyadan cam odunu ithal etmek itiyoruz. bunun icin ne gibi prosudurler var. kabuklu bi sekilde gelmesininin bi sakincasi varmi.
bu konuda yardimlarinizi bekliyorum. tesekurler

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey