Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart İthalat işlemleri
Merhabalar; forumunuzu inceledim ve bir çok kişiye gerçekten çok yardımcı olduğunuzu gördüm, şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

ürünün GTİP numarasını öğrendim fakat ürünle ilgili vergi oranını internetten araştırdığım kadarıyla çinden getirteceğim için %6.5 olarak öğrendim, bu oran doğrumu? Ürünle ilgili yazışmaları yaptığım firma sağlık raporları olarak FDA report and RoHS certification and EU foodstuff safety report ları sağlayabiliyor. Bunlar Türkiye için geçerli olurmu,daha doğrusu bunları firmadan temin edip Sağlık bakanlığında onaylatmam gerekiyormu, eğer olmazsa sağlık bakanlığından belge almam gerekiyormu? Bu ürünün ithalatına başlayabilmem için hangi belgelere sahip olmam gerektiği ve yapmam gerekenler konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Ürünün GTİP numarası:39264000

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey