Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart eşantiyon

Değerli arkadaşlar,
çin'den eşantiyon amaçlı ithal etmek istediğimiz,hesap makinesi + saat+takvim fonksiyonları olan bir ürün var.Ekte resmini görebilirsiniz.Uzun kenarı 11cm,kısa kenarı 7cm.Ön yüzündeki bir tuşa basılarak ön yüz yukarı hareket ediyor ve alttan hesap makinesi tuş takımı ortaya çıkıyor.
Soru 1:Hangi GTİPe girer bu ürün?Dış ticaret müs.ndan bir izne,gözetim belgesine vs. gerek varmıdır?Gözetim belgesinin gerekeceğini öğrenmiştim bir gümrükçü arkadaştan.İthalatımız için başka ne hazırlıklar yapmamaız gerekecek?Vergilendirme nasıl olacak?
Soru 2:Eşantiyon olarak getirdiğimizde ek olarak neler yapmamız gerekir?Mallar bedelli ithal edilecek,yalnız türkiye içinde eşantiyon olarak bedelsiz dağıtılacak.Gümrükte karşımıza çıkabilecek sorunlar nelerdir ve bu sorunların hiç çıkmaması için almamız gereken tedbirler nelerdir?
şimdiden çok teşekkürler arkadaşlar.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey