Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: almanyadan araba almak ama biraz farklı


Merhaba sn ozguradam,

Özellikle almanyadaki yeni araba fiyatları ile ilgili baya bilgim var.Sorularınızdan bilgim olanları kısaca yanıtlayayım.

1) Araba ne kadar lüks, motor hacmi ne kadar fazla olursa ve modlide 2-3 yıl eski olursa fiyat farkı daha fazla oluyor.Yenilerde de durum aynı.Türkiye'ye girişte aracın üzerinden vergilerinin tahsil edileceği kıymet belirlenirken varsa amortisman indirimi yapılacağı için modelin 2 yıl kadar eski olması daha uygun olur gibi.

2)Bu soruya cevap veremiyorum. distribütör firma ile yazışarak sorabilirsiniz.

3)Şu ana kadar yanlış bilginiz yok ancak kıymet hesabı ile ilgili ayrıntılı bilgiye " http://www.gumruk.gov.tr/content.aspx?cT=3&cId=b_bedelsiz " adresinden ulaşabilirsiniz.Ayrıca forumda bu konuyla ilgili bir çok bilgi mevcut.

Diğer taraftan engelliler için araç getirme için " http://www.gumrukforum.com/forum/yurt-disindan-araba-getirme-t-341.html " adresinden bilgi alabilirsiniz.

4)aracınız serbest dolaşıma girip trafiğe tescil edildikten sonra zaten diğerlerinden farklı bir durumu olacağını zannetmiyorum .Ancak Türkiye'ye ithal edilmeyen bir modelini getirirseniz satışının daha zor olacağını düşünüyorum.

Kolay gelsin
__________________
**Lütfen Forum Kurallarını dikkatlice okuyunuz.
**Forum\'da konu açmadan önce MUTLAKA arama yapınız.
**Rahatsız olduğunuz iletileri \"bildir\" tuşunu kullanarak ilgili moderatöre aktarabilirsiniz.
** Bize ulaşmak için: yoneticiler@gumrukforum.com