Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart AMERİKADAN BIÇAK GETİRTMEK

merhaba arkadaşlar, forumda yeniyim inceledim bütün konuları ama cevap bulamadım. bir tek kılıç hakkında bir konu vardı ama tam alakalı olmadığı için bunu açtım.
amerikadan 2 şer adet 7-8 parça boyutları 30cm den kısa bıçaklar getirtmek istiyorum. toplamda 15-20 parça olucak, fiyatı 100-300 dolar arasında. siparişi vericektim ama birde burda sorayım dedim. USPS yada UPS ile gönderilecek.
ayrıca 2 gün önce 76 dolarlık 1 adet kılıç seti içinde 2 tane kılıç var, siparişi verdim. birisi uzun 43" diğeride 30" civarı koleksiyon için katana kılıç ve wakizashi kılıç bunlar gümrükte takılırmı ?
diğer kılıç için konu açan arkadaşa verdiğiniz linki vermeyin, çünkü orda bıçak tabiri geçmiyor kılıç kasatura kama falan yazmışlar.
yani birde söyle bir durum var gümrükte arkadaş var ona söylesem halledebilirmi bir şekilde ?
üstüne gift trial falan yazdırsam vsvs.. ufak tefek kaçıs yollarından faydalansam? nasıl bir yol izlemeliyim lütfen yardımcı olurmusunuz.
bu arada asker çocuguyum bıçak ve silah içinde büyüdüm hayranlık burdan geliyor, bıcakların 1 er tanesini koleksiyonuma diğerlerinide hediye olarak vericem.kılıç zaten benim odama yeri bile hazır

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey